Jak usunąć ubytki w nawierzchniach sportowych z poliuretanu?
Przygotowanie terenu do uprawiania sportu wymaga wykonania odpowiedniej nawierzchni. W przypadku większości obiektów należących do placówek edukacyjnych, klubów sportowych czy pozostających bezpośrednio w gestii samorządów na ogół stosuje się w tym celu odpowiednio dobrane tworzywa sztuczne. Największą popularnością z uwagi na wysoką funkcjonalność, doskonałą żywotność oraz przystępną cenę cieszą się nawierzchnie zrobione z poliuretanu. Warto jednak pamiętać, że przy intensywnej eksploatacji z czasem niezbędna okaże się profesjonalna naprawa boiska poliuretanowego. Przekonajmy się, dlaczego jest to ważne i sprawdźmy, jak może przebiegać.
Co trzeba wiedzieć o boiskach poliuretanowych?
Boiska poliuretanowe to rozwiązanie wybierane na zdecydowanej większości obiektów sportowych. Nawierzchnia tego rodzaju sprawdza się doskonale w przypadku dyscyplin lekkoatletycznych np. na bieżniach, ponieważ gwarantuje doskonałą przyczepność. Jest stosowana także do różnych gier zespołowych np. siatkówki, koszykówki, a niekiedy także do tenisa i piłki nożnej. Jest w stanie zapewnić dobrą stabilność zawodnikom i zaoferować im potrzebną amortyzację. Powłoka poliuretanowa jest też odporna na promieniowanie ultrafioletowe oraz działanie opadów atmosferycznych. Daje wysoki poziom estetyki i jest niezwykle funkcjonalna oraz łatwa w konserwacji.
Jak naprawia się boiska poliuretanowe?
Boiska poliuretanowe powstają przez natryskiwanie warstwy tworzywa na odpowiednio przygotowane podłoże. W przypadku konieczności zregenerowania nawierzchni rozwiązaniem okaże się staranne oczyszczenie obszaru uszkodzenia oraz ponowienie natrysku. Zwykle proces ten wiąże się dodatkowo z odnawianiem oznaczeń, a więc przede wszystkim malowanie potrzebnych w danym przypadku linii. Cała operacja może być zrealizowana dość szybko, a jej koszt nie jest wygórowany.